Nytt tap i Sogndal

MFK åpnet best og kunne fort ha tatt ledelsen i Sogndal. Ian Hoffmann forsøkte seg innledningsvis uten å lykkes, og Sebastian Pedersen hadde også en god mulighet med en heading fra kort hold, men Lars Jendal bakerst hos Sogndal var med på notene. Etter en god start tok Sogndal mer over kampen. Edmund Baidoo, som har imponert hittil i OBOS-ligaen, var en konstant trussel, og Sogndal hadde et par store muligheter hvor enten treverket eller Mathias Eriksen Ranmark reddet MFK, slik at det sto 0-0 til pause.

Etter hvilen hadde MFK gjort noen endringer, og etter ca. 60 minutter kunne Bo Hegland gitt MFK ledelsen da han brått kom alene på Lars Jendal som var på vei ut. Hegland gikk for en lobb, men utførelsen av lobben var ikke god nok, og dermed gikk ballen over målet til Jendal. Men avgjørelsen kom i det 71. minutt da Sogndal fikk et frispark godt inne på MFKs halvdel. Frisparket gikk langs bakken og rett i mål. Mer orker jeg ikke å beskrive dette målet. Av alle mulighetene Sogndal hadde i denne kampen, så var det denne de scoret på. Det blir for enkelt.

Etter scoringen kastet Thomas Myhre innpå Aksel Baran Potur og Anas Farah. Potur har vært ute i et par uker, men er nå tilbake. Farah, som ikke har vært på banen siden august i fjor, fikk også sine muligheter. MFK skulle få noen muligheter for utligning først med Sebastian Pedersen, som ikke fikk skikkelig trøkk på en heading etter et innlegg fra Ian Hoffmann. På overtid var det Anas Farah som dro seg fint løs og dro til med venstrefoten, men dessverre rett på Lars Jendal.

Fosshaugane Campus forblir en lei bane for MFK som ikke har vunnet i Sogndal siden 2002. Den gangen hadde Hjælmen dreads, og kanskje Hjælmen skal begynne å spare til neste år. For kanskje det er det som må til i Sogndal?

Kampfakta

OBOS-ligaen runde 4
Sogndal – Moss FK 1-0(0-0)
Fosshaugane Campus, Sogndal

Tilskuere
1797

Mål
1-0: Felix Eriksson

Gult kort
Marius Andresen, Moss FK
Martin Høyland, Sogndal

Moss FK XI 4-3-1-2
Ranmark – Andresen, Strande, Kukleci, Hoffmann – Elmi(Potur), Stavdal, Alexandersson – Hegland – Pedersen, Klemetsen Jakobsen(Farah)