Midtbanespiller Vetle Hellestø er klar for Moss. Hellestø er 23 år og kommer Sola FK, som forrige sesong kom på en sterk 2. plass i Norsk Tipping-ligaen 1 poeng bak Staal Jørpeland.
Allerede som 15 åring fikk Hellestø sin debut på seniornivå for Sola tilbake i 2013 før han som 16 åring etablerte seg på Solas A-lag. Ferden gikk videre i 2017 til OBOS-ligaen og Sandnes Ulf hvor han også fikk prøve seg på nest øverste nivå.
Etter en sesong i Sandnes gikk ferden videre til Vidar sesongen etter og i 2019 ble han lagkamerat med Thomas Klemetsen Jakobsen. Den tidligere MFK-spilleren har følgende å si om sin tidligere lagkamerat:
– Han er en løpsterk, energisk, treningsvillig og god med ball. En fin allround spiller som kan bekle flere roller, men er trolig best som indreløper, forteller Klemetsen Jakobsen.
Etter 2019 ble det en retur til moderklubben Sola. I 2020 ble det riktignok ingen kamper, men forrige sesong ble det 15 kamper og 5 scoringer på vår nye midtbanespiller.
Blitt tatt godt imot
Hovedpersonen selv sier seg enig i den oppsummeringen fra sin tidligere lagkamerat før han tilføyer at han liker seg fremover i banen.
– Min beste posisjon er nok indreløper. Jeg er glad i å fylle på i boks og har god kapasitet.
Og når vi spør hvordan inntrykket hans er av Moss Fotballklubb så langt sier han følgende:
– Veldig fin og veldrevet klubb med fine rammer i og rundt klubben. Har blitt godt tatt imot av spillerne, trenerteamet og resten av teamet rundt laget.
I følge våre tilbakemeldinger har vi fått på plass en god og allsidig spiller, som kan spille i flere posisjoner med god erfaring fra PostNord-ligaen. En viktig faktor er at Hellestø er kjent med gress som underlang. Både Sola og Vidar gress som underlag på sine respektive hjemmebaner. Det samme hadde Sandnes Ulf tilbake i 2017.
Velkommen til Moss, Vetle!

