Hoffmann selges til Lech Poznań

I de siste ukene har det vært mye rykter om at Ian Hoffmann har vært på vei vekk fra MFK. Først ut var Bryne, men der var hovedpersonen selv ute å avkrefta ryktene ganske fort. Ingen flytter til Bryne frivillig med mindre det er snakk om mye penger og så mye penger kan ikke en gang Erling Haaland hoste opp.

I forrige uke begynte ryktene om at Tromsø var interesserte, men nå er det Polen og storklubben Lech Poznań som blir neste stoppested for Hoffmann.

Som Moss Avis meldte på mandag er det snakk om en overgang på 2,4 millioner NOK og en totalramme på mellom fem og seks millioner kroner, hvor antall kamper for Hoffmann i polsk liga og i europacuper er avgjørende for hvor mye overgangsummen stiger til.

Selv om jeg har svært begrensede kunnskaper i polsk, og har brukt Google Translate og ChatGPT, ser det ut til at rapportene sier at Hoffmann har bestått den medisinske testen i Polen, og at han vil bli presentert som ny Lech Poznań-spiller i ettermiddag.

Hoffmann kom fra Houston Dynamo før forrige sesong og fikk sin MFK-debut hjemme mot Sogndal sist sesong. Han fikk sin første start i 1-0 seieren hjemme mot Sandnes Ulf. Amerikaneren er en moderne og allsidig back som kan spille på begge sider, og han ble raskt en publikumsfavoritt. Hoffmann ble kåret til Årets Kæll 2023.

Vinneren av Årets Kæll får en halv gris hvis han blir værende sesongen etter. Med Hoffmann i Polen betyr det ingen gris og en utgift mindre for Kråkevingen.

Lykke til videre, Ian. Du vil bli savnet!

Foto: Christian Thuesen