Det var vertene i oransje drakter som åpnet best og var farlig nære 1-0 innledningsvis, men etter 25 minutter rullet Åsane opp et angrep på MFKs høyreside. Foran mål var Erling Myklebust, som kunne skli inn 1-0 til hjemmelaget.
Erling Myklebust kunne etter 37 minutter øke ledelsen til 2-0 etter at Kristoffer Larsen fikk stå ganske umarkert og heade ned til Myklebust. Spissen hadde få problemer med å sette sin andre scoring for dagen.
Like etter scoringen tok Thomas Myhre grep fra benken og byttet ut lagets toppscorer, Claudio Braga, med Laurent Mendy. I Moss Avis står det at Braga ble tatt av med skade, men hovedpersonen selv sier at det ikke var tilfelle. Uansett fungerte ikke det som skjedde utpå kunstgresset på Åsane Arena.
Sebastian Pedersen hadde en ball i nettet, men ble avblåst for offside. Åsane kunne gå til pause med stillingen 2-0.
Etter hvilen kjempet MFK seg mer inn i kampen, men det var Åsane som hadde de største mulighetene. Kristoffer Larsen smalt et frispark i stanga, og den påfølgende returen gikk himmelhøyt over banen og landet på Brann stadion.
MFK malte på uten å skape de helt store sjansene. Dramatisk ble det da Åsanes keeper stupte med hodet først inn i en duell med Sebastian Pedersen. Keeperen måtte forlate banen. Samtidig så det ut som om MFK kanskje ble snytt for en eller to straffespark, uten at dommeren valgte å bruke fløyta.
Like før vi gikk inn i overtiden tente Noah Alexandersson håpet med sin redusering til 2-1. MFK kastet alle mann i angrep, men klarte aldri å true Åsane. Dermed ble det nok en lang tur hjem til Moss for Kællane. En liten trøst var at det var godt opp mot 100 mossinger på tribunen i Bergen.
Neste helg er det FFK som står på motsatt banehalvdel. Ut ifra været denne mandagen kan det se ut til å bli en snøballkrig i stedet for en fotballkamp.

Kampfakta
Åsane – Moss FK 2-1(2-0)
OBOS-ligaen 28. runde
Åsane Arena, Bergen
Tilskuere
611
Mål
1-0: Erling Myklebust
2-0: Erling Myklebust
2-1: Noah Alexandersson
Gult kort
Ian Hoffmann, Moss FK
Noah Alexandersson, Moss FK
Steffen Lie Skålevik, Åsane
Didrik Fredriksen, Åsane
Moss FK XI 4-3-3
Ranmark – Andresen, Haugli, Kaya, Hoffmann – Hegland, Håpnes, Alexandersson – Klemetsen Jakobsen(Stensrud), Pedersen, Claudio Braga(Mendy)