Det var vertene i brunt som tok tak i kampen fra start. Ligaens dårligste hjemmelag mot ligaens dårligste bortelag. Det er også et oppgjør. Som nevnt tok hjemmelaget tak og hadde mye av initiativet innledningsvis uten at de fikk til de helt store sjansene.
Ca. 30 minutter var spilt da Edvard Race måtte kaste inn håndkleet grunnet en strekk. Inn kom Tobias Solheim Dahl og tok plass i midtforsvaret. Ti minutter senere fikk endelig MFK til et angrep som resulterte i at Artan Memedov satte inn 0-1 til MFK og sin første scoring i OBOS-ligaen i år. Et resultatet som sto seg til pause.
Etter hvilen måtte MFK rokere om bakover igjen. Markus Welinder kastet inn håndkleet i pausen, og Joao Barros ble flyttet over til høyre midtstopper fra sin venstreback-posisjon, Thomas Klemetsen Jakobsen ned på venstreback mens Michee Mayonga kom inn som høyrekant.
MFK kunne fått en drømmestart på omgangen, men hjemmelagets keeper hindret Joao Barros å øke ledelsen.
Likevel var dette en rotete kamp. Mjøndalen var ikke god, men det var heller ikke MFK. Etter 73 minutter satte Jonas Bruusgaard inn 1-1 via en MFK-spiller. Litt ut av det blå. “Faen,” tenkte folk.
Det skulle ikke ta så lang tid før MFK var tilbake i ledelsen. Benarfa hadde kommet inn for Blerton Isufi og skaffet frispark i farlig posisjon. Bo Hegland gjorde seg klar og leverte like så godt et strålende utført frispark. Over muren, stang inn – 1-2 til MFK!
Så måtte Michee Mayonga gi seg med lyskeproblemer og inn kom Magnus Antonsen sammen med Sigurd Grønli som erstattet Håkon Vold Krohg.
MFK så ut til å ri av stormen, men på overtid sto man og sov. En kort corner fra Mjøndalen endte med at Fabian Holst-Larsen fikk altfor enkelt smelt ballen opp i nettaket til 2-2 på overtid. En rotete kamp, mange bytter og to poeng tapt.
Allerede onsdag er det Hødd hjemme på Melløs hvor kun seier er godt nok.
Kampfakta
OBOS-ligaen runde 10
Mjøndalen – Moss FK 2-2(0-1)
Consto Arena, Drammen
Tilskuere
1212
Mål
0-1: Artan Memedov
1-1: Jonas Bruusgaard
1-2: Bo Hegland
2-2: Fabian Holst-Larsen
Gult kort
Fabian Holst-Larsen, MIF
Moss FK XI 4-1-4-1
Enger Eriksen – Cassidy, Race(Dahl), Welinder(Mayonga, Antonsen). Barros – Håpnes – Klemetsen Jakobsen, Hegland, Vold Krohg, Memedov – Isufi
