Fikk rundjuling på Nordmøre

Gårsdagens kamp mot Kristiansund var den siste i den såkalte helvetesuka. Etter to tøffebortekamper på rad iii Trondheim og Sogndal ventet Christian Michelsens disipler. MFK valgte å gå ut i en 5-3-2 formasjon, for å matche hjemmelagets oppstilling. En formasjon som ble flittig brukt i opprykksesongen 2022 av Thomas Myhre.

Kælla i hvitt for anledningen startet kampen ok. Claudio Braga burde sendt MFK i ledelsen etter et strålende innlegg fra Adan Hussein. Utover i omgangen tok hjemmelaget mer og mer over. Etter 37 minutter knuste Benjamin Stokke det som var i lufta, headet hjemmelaget opp i ledelsen 1-0, etter innlegg fra Snorre Strand Nilsen. Noe som også var resultatet etter de første 45 minuttene. Følelsen var at her er det muligheter for å få med seg noe hjemover. 

Det håpet ble tidlig knust i den andre omgangen. Etter 48 minutters spill er det nok en gang Snorre Strand Nilsen som fant Benjamin Stokke inne i feltet. Stokke var igjen sterkest i duellen, og doblet hjemmelagets ledelse.

10 minutter senere var det Snorre Strand Nilsen sin tur til å komme på scoringsliste. Vingbacken stormet mot første stolpe, og dunket inn 3-0. Etter 60 minutter valgte trener Myhre å ta ut Henrik Gjesdal, og sette inn Sebastian Pedersenfor å forsøke å endre kampbildet.

Da passet det dårlig at Adan Hussein fikk marsjordre av dommer like etterpå. Hussein bommet i mottaket og river ned Kristiansund-spilleren innenfor seksten meteren. Dermed straffe til hjemmelaget. Benjamin Stokke ville ikke ha hattrick, og blåste ballen over.

Med ti minutter igjen å spille skulle de tilreisende mossingene endelig få noe å juble over. Ian Hoffmann feiet ballen opp mot en ensom Sebastian Pedersen. Keeper Mbaye trodde han hadde kontroll. Men neida. Pedersen kom først på ballen, og stanget inn sin tredje scoring for sesongen.

Mot slutten var hjemmelaget sugne på en scoring til. Et nydelig angrep på venstresiden endte med at Torgil Gjertsen fant Leander Alvheim inne foran kassa. Innbytteren er kontant og 4-1 var et faktum.

Dett var dett. Sesongens fjerde serietap var  blitt en realitet. En andreomgang som man ikke kan være bekjent med på dette nivået. Men det er ikke annet å gjøre enn å komma seg hjem å restituere.

Om 14 dager venter Kongsvinger og Vegard Hansen på fort Melløs. Et lag som har funnet formen i det siste. En tøff nøtt å knekke, men alt er mulig i verdens deiligste Kokkosliga. 

Foto: NFF

Kampfakta

OBOS-ligaen 11. Runde
Kristiansund – Moss FK
Nordmøre stadion, Kristiansund

Tilskuere
3059

Mål
1-0: Benjamin Stokke
2-0: Benjamin Stokke
3-0: Snorre Strand Nilsen
3-1: Sebastian Pedersen
4-1: Leander Næss Alvheim

Gult kort
Marius Broholm, KBK
Benjamin Stokke, KBK
Ian Hoffmann, Moss FK

Rødt kort
Adan Hussein, Moss FK

Moss FK XI 5-3-2
Ranmark – Hoffmann, Strande, Kukleci, Gjesdal(Pedersen), Hussein – Håpnes(Getz), Kaya, Potur – Alexandersson, Claudio Braga